http://kkz.mcps-efs.pl//images/slider//3.jpghttp://kkz.mcps-efs.pl//images/slider//4.pnghttp://kkz.mcps-efs.pl//images/slider//5b.png
Licznik odwiedzin:
2046863
Koniec projektu za:
Wersja dla słabowidzących:
kontrast:
0
+
  |  rozmiar tekstu:
15 px
-
+

Konferencja warsztatowa dla Liderów Innowacji Społecznych

KONFERENCJA WARSZTATOWA
DLA LIDERÓW INNOWACJI SPOŁECZNYCH
Szanowni Państwo,
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zaprasza Liderów Innowacji Społecznych do udziału w konferencji warsztatowej.

Konferencja jest realizowana w ramach projektu innowacyjnego „Kalkulator Kosztów Zaniechania – wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań na Mazowszu w zakresie polityki społecznej w obszarze analizy kosztów braku podejmowania działań aktywizująco-wspierających”.
Celem konferencji jest upowszechnianie rezultatów projektu poprzez dyfuzję wiedzy o Modelu KKZ oraz wymianę doświadczeń pomiędzy Liderami Innowacji Społecznych.

Termin: 13-15 listopada 2014
Miejsce: Hotel 500, ul. Warszawska 31A, 05-130 Zegrze
(dla uczestników zapewniony jest transport z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki
w Warszawie na miejsce spotkania)
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
Pani Milena Dobrzyńska tel. 22 378 26 43, 22 378 15 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
W załączeniu program seminarium.
Załączniki:
Pobierz plik (formularz zgłoszeniowy na konferencję dla liderów.doc)formularz zgłoszeniowy[ ]348 kB
Pobierz plik (Ramowy program Konferencji LIS.doc)ramowy program[ ]347 kB

Seminarium: "Czas na zmiany w sztuce pomagania"

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
ma przyjemność zaprosić do udziału w seminarium pn.
„Czas na zmiany w sztuce pomagania”,
które odbędzie się w dniach 15-17 października 2014 roku w Warszawie.

Seminarium jest realizowane w ramach projektu innowacyjnego „Kalkulator Kosztów Zaniechania – wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań na Mazowszu w zakresie polityki społecznej w obszarze analizy kosztów braku podejmowania działań aktywizująco-wspierających”. Skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli instytucji krajowych oraz regionalnych, w szczególności Dyrektorów i pracowników Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej z całej Polski.
   
Seminarium poświęcone będzie zagadnieniom dotyczącym inwestycji w polityce społecznej, kierunkom europejskiej polityki społecznej na lata 2014-2020 oraz możliwościom implementacji narzędzi Modelu Kalkulatora Kosztów Zaniechania w innych regionach kraju. W planie spotkania przewidujemy możliwość dyskusji z Dyrektorami ROPS.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia na adres:
Pani Anna Krawczyk tel. 22 378 26 43, 22 378 15 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
W załączeniu program seminarium.

Konferencja międzynarodowa!

TYTUŁ: „Inwestycje w polityce społecznej, nakłady i koszty zaniechań, doświadczenia polskie i międzynarodowe”
DATA: 15-16 maj 2014 r.
MIEJSCE: JM Hotel Warszawa, ul. Grzybowska 45 - dojazd:
  • z Dw. Centralnego autobus 174 i 109;
  • z Dw. Wschodniego autobus 109 i 157;
  • z Dw. Zachodniego autobus 158 (przesiadka 157) i 182 (przesiadka 157);
  • z Dw. Warszawa Wileńska autobus 512, 527, 160, tramwaj 26 i 20;
  • z Dw. Warszawa Stadion autobus 517 (przesiadka 109), tramwaj 8 (przesiadka w autobus 109).
Cała konferencja będzie tłumaczona w języku angielskim.
Program konferencji do pobrania poniżej.
Załączniki:
Pobierz plik (PROGRAM KONFERENCJI.doc)program[ ]352 kB

KONFERENCJA MIĘDZYNARODOWA - PODSUMOWANIE

W dniach 15-16 maja 2014 r. odbyła się międzynarodowa dwudniowa konferencja „Inwestycje w polityce społecznej, nakłady i koszty zaniechań, doświadczenia polskie i międzynarodowe”. Tematem przewodnim tego spotkania były inwestycje społeczne, jak prowadzić je w regionie, aby były użyteczne i efektywne.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Na zaproszenie organizatorów konferencji przybyli goście z europejską myślą i doświadczeniami w tym zakresie, naukowcy polscy, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiciele samorządów z Mazowsza oraz z całego kraj, przedstawiciele organizacji pozarządowych.Uzyskaliśmy również wsparcie Adama Struzika,  Marszałka woj. mazowieckiego, który skierował do uczestników list.

W trakcie konferencji przedstawionych zostało wiele prezentacji, które wraz z listem Marszałka zamieszczone są poniżej.

SEMINARIUM "Kalkulator Kosztów Zaniechania-innowacyjny mazowiecki model prowadzenia lokalnej polityki społecznej"


W dniu 13 marca br. w Warszawie odbyło się seminarium  „Kalkulator Kosztów Zaniechania – innowacyjny mazowiecki model prowadzenia aktywnej polityki społecznej”. Zostało ono zorganizowane w ramach projektu systemowego „Kalkulator Kosztów Zaniechania – wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań na Mazowszu w zakresie polityki społecznej w obszarze analizy kosztów braku podejmowania działań aktywizująco wspierających”.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego, wyższych uczelni i instytutów naukowych, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej  oraz organizacji pozarządowych. Obecni byli m.in. pracownicy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta Radomia, Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP.

W pierwszej części seminarium przedstawiciele lidera projektu – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i partnerów, tj. Szkoły Głównej Handlowej i Stowarzyszenia Radomskiego Centrum Przedsiębiorczości, omówili przebieg dotychczasowych prac. Kalkulator Kosztów Zaniechania  to innowacyjny projekt współfinansowany przez Unię Europejską, realizowany we współpracy teoretyków – naukowców i praktyków – przedstawicieli lokalnych samorządów oraz organizacji pozarządowych, którego celem jest odpowiedź nie tylko na pytanie jak skutecznie pomagać i szacować koszty, ale także jak planować budżet, stosować programy aktywizujące, przeciwdziałać i ograniczać uzależnienie od pomocy społecznej, motywować do działania dając nowe narzędzia. W ramach projektu wypracowane zostaną narzędzia, mające na celu realizację powyższych działań,  m.in. kalkulator społeczny, dyfuzor innowacji społecznych, katalog innowacji społecznych oraz system szkoleń.

Prof. Piotr Błędowski z SGH, omawiając dotychczasowe prace zespołu naukowców w ramach przygotowania do realizacji projektu, podkreślił, że aktywna polityka społeczna to zadanie, które obliguje do działania cały samorząd terytorialny. Prof. Piotr Sałustowicz z WSPS, w wykładzie na temat metod prowadzenia polityki społecznej, zwrócił uwagę na zauważalny w ostatnich latach  zwrot wielu krajów europejskich, w tym m.in. Wielkiej Brytanii i państw skandynawskich, w kierunku polityki prewencyjnej.

W drugiej części seminarium odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich dotyczył potrzeby wprowadzenia modelu aktywnej polityki społecznej w Polsce. Wzięli w nim udział przedstawiciele świata nauki – prof. Ewa Leś (UW), prof. Piotr Sałustowicz (SWPS), prof. Mirosław Grewiński (WSP TWP) – moderator dyskusji oraz dr Andrzej Zybała (KSAP). Podczas dyskusji zastanawiano się m.in. nad cechami, którymi  powinna odznaczać się aktywna polityka społeczna i warunkami, jakie powinny być spełnione, by móc ją wprowadzać.

Drugi panel dyskusyjny, z udziałem przedstawicieli administracji samorządowej, dotyczył  szacowania kosztów na realizację zadań polityki społecznej. Wzięli w nim udział Anna Kwiecień – wiceprezydent Radomia, Marzena Kędra-Podlipniak z Urzędu Miasta Radom oraz Robert Gajewski  i Piotr Nowak-Skyrpan z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Uczestnicy tego panelu zastanawiali się m.in. co należy zrobić, żeby zapobiegać przyczynom wykluczenia, a nie podejmować działań dopiero w sytuacjach kryzysowych, np. dotyczących dziecka i rodziny, oraz czy polityka prewencyjna jest tańsza od interwencyjnej. Moderatorem tego panelu była Barbara Kucharska – zastępca dyrektora MCPS, która prowadziła także całą konferencję.

Warto dodać, że na zaproszenie MCPS do realizacji projektu (w tym m.in. testowania wspomnianych wyżej nowych narzędzi) zgłosiło się ponad 70 samorządów lokalnych województwa mazowieckiego.